top of page

הישארו בעניינים.

הצטרפו לרשימת התפוצה.

כתבות נבחרות
חיפוש לפי מילות מפתח
ארכיון

הרהורים של מנתח מערכות על הבאגים של Wix ועל הסיפור החדש

להלן אחת הודאה : אני איש תוכנה כבר 35 שנים. אוהבים אותך, אלדד.

יופי, אז אחרי שהורדתי את הנושא הזה מהלב, כמה הירהורים על ההבדל בין Pull ל-Push, ומה הקשר בין החיים שלי בעבודה הרגילה לבין חיי האלטרנטיביים בבלוג הזה.

אז זה הולך ככה : בתקופה האחרונה אנחנו מריצים פרוייקט תוכנה גדול שמשנה לחלוטין את אופן העבודה של הארגון. לא אשעמם אתכם בפרטים, אבל השינוי המהותי הוא במעבר מעבודה במיילים בלבד לעבודה מסודרת, דרך אתר משותף. הכל יהיה מתועד, הכל יהיה מסודר, ואיזה יופי לנו. אממ-ה מה? יש בעיה. גדולתו העיקרית של המייל היא שאת עושה מה שבא לך. כולה צריך לבחור נמענים. אחד, שניים, שמונים. יש CC, ברוכה בוראת ה-BCC. מצרפת קובץ אחד. מצרפת שמונים. מה בראש שלך. אין תיוגים, אין בחירה מרשימת נושאים/סוגים. כיף של חופש. והכי חשוב – הסלולרי מצפצף/ רוטט/ מודיע שיש מייל חדש. ובניגוד מוחלט, באתר רגיל – הבנאדם צריך להיכנס ולראות מה חדש. קוראים לזה – ההבדל בין Pull ל-Push. וזה משהו עקרוני להפליא, ובניתוח מערכות והתליכים – אלף בית של חשיבה. ואז מתחילים להמציא פתרונות שיודיעו לנמענים על הדברים החשובים שקרו ביישום. כלומר – כן יהיו מיילים, אבל במשורה. מנסים ללכת על הגבול הדק שבין מייל לגיטימי וראוי לבין Spam. איך מודיעים מה שצריך בלי לגרום לנמענת להעיף את כל המיילים המעצבנים ורוטטים ומצפצפים האלה יש לתיבת ה-Junk שלה?

ואיך כל הפלסף הזה קשור לבלוג הזה, אתם שואלים, ובצדק.

אז זהו, שבלי ציפצוף/רטט של הסלולרי – איך תדעו שיצא סיפור חדש? אם עץ נופל ביער ואף אחד לא ראה את זה, האם נפל??

אז ככה (שוב ה"אז ככה" הזה, מוצא חן לי הביטוי הזה כנראה) : התחייבתי לסיפור קצר כל יום שישי. יופי לי. החלטתי שהזמן הנכון לעמוד בהתחייבות יהיה שישי על הבוקר. שבע בבוקר כזה, שאנשים יוכלו לקרוא את הסיפור עם הקפה של הבוקר. אממ-ה מה? לזכור כל יום שישי בבוקר לפבלש את הסיפור לא בא לי. מילא לעבוד על השיוף שלו שוב, אחרי כל השנים שעברו מאז נכתב. אבל להיות מול מחשב ולפבלש? לא נראה לי. אז Wix פתרו לי את הבעיה בכך שיש Feature שנקרא Schedule. שעושה את מה שאני רוצה בדיוק – מפרסם בזמן עתידי את הפוסט. יופי לי. אז לפני שבוע השתמשתי בפעם הראשונה ביכולת הזאת. ועבד. הסיפור התפרסם בזמן. אממ-ה מה? ה-Feature החשוב לא פחות, זה ששולח לכם מייל עם הודעה על פרסום הפוסט החדש, לא עבד. לא יצאו מיילים, ולא ידעתם בזמן על הסיפור החדש. התעצבנתי. לא לעניין. התכתבות של שבוע עם התמיכה של Wix הובילה להבטחה שלהם שמייל יוצא במהלך 4 השעות אחרי פרסום הפוסט.

אז חיכיתי. הפרסום היה בחמש בבוקר. בכוונה, שהמייל ידיע עד תשע. עכשיו כבר חמש שעות אחרי הזמן המיועד. מייל לא יצא. אז כתבתי את הפוסט המתוסכל הזה ואני חוזר להתכתב עם התמיכה שלהם.

אני אומר לכם - מעצבנים אנשי התוכנה עם הבאגים שלהם, לא??

אהההה, ואיך הסיפור החדש? לפי עניות דעתי – כיף גדול. בבקשההההה – תגיבו.שבת שלום.

מה דעתכם על הסיפור ? השאירו תגובה :)

תגובות ללא פייסבוק 

תוסף התגובות עם פייסבוק הוסר בשל תקלות טכניות נמשכות, עימכם הסליחה...

בבקשה (!) השאירו שם מלא וכתובת אימייל בכדי שאדע מי אתם. אפשר אפילו להוסיף תמונה בלחיצה על הדמות.

bottom of page